o mne

ja, jedlo a foodblog

Že rada varím, som zistila len celkom nedávno. Keď som pripravovala jedlo pre môjho priateľa, snažila som sa ho nielen chutne navariť, ale ja aj vizuálne (týmto pozdravujem kpt. Danka), lebo veď aj oči jedia. Hanbu som si (vraj) zatiaľ nespravila a keďže veľmi nerada varím len sama pre seba, chcela by som sa o moje výtvory podeliť aj s vami. A myšlienka spraviť foodblog bola na svete.

toto ma baví

Na tomto blogu sa snúbi veľa vecí, ktoré mám v láske. Varenie, to je asi jasné. Fotenie, stále amatérske a podľa citu. Úprava fotiek. Písanie. Grafika. A tvorba webstránok. Teraz možno vyzerám ako multitalentovaný čávo, ale tak to nie je. Mám však rada rôznorodosť a všetko pekné ma napĺňa. O to viac, keď to stvorím ja sama.

technické záležitosti

Môjho priateľa Milana som na úvod nespomenula len tak. Bol to práve on, kto stál pri zrode myšlienky spraviť foodblog. A bol to tiež on, kto ma povzbudil, aby som to skúsila. Neostal len pri tom, zabezpečil všetko potrebné, aby stránka mala kde fičať, aby jej fungovala doména a všetky ďalšie technické záležitosti, ktoré mňa zas až tak nenadchýnajú. Http na https? Neotravujte, tu sme pri varení (Robko, čau).

chuck norris a stará mama

Považujem sa za kuchárku skôr tradičnú, takže tu nájdete viacero receptov našich starých mám. Teda niežeby mi tá moja odovzdala svoj kuchársky um, práve naopak. Keď som mala 13, opýtala sa ma: “Klára a to ty ešte nevieš variť?”, keď sme k nej cez letné prázdniny chodievali so sestrou na obed. Dodnes rada “zažartujem”, že len Chuck Norris a ja sme presvedčili svoju starkú, že nie sme hladní. #festvtipy

Ale späť k vareniu. Nehľadajte tu extra trendy jedlá s modernými ingredienciami, ktoré ani netuším, kde sa dajú kúpiť. Skôr sa tu nájde odvaha vyskúšať napríklad domácu husaciu paštétu či medium rare steak s lahodnou holandskou omáčkou.

už končím

Týmto som vám chcela trošku priblížiť, prečo ja a prečo foodblog. Verím, že z tejto stránky neodídete hladní a niektoré recepty aj vyskúšate. Budem rada, keď mi potom napíšete, či vám chutilo. Aby som mohla s čistým svedomím odpovedať áno, keby sa ma dnes starká opýtala, či viem variť.

Dobrú chuť a nazdravie!

Klára ňom ňom